Statie de prim ajutor de perete pentru spalarea ochilor si plasturi - set trusa PLUM QuickSafe® Basic

Statie de prim ajutor de perete pentru spalarea ochilor si plasturi - set trusa PLUM QuickSafe® Basic

Statie de prim ajutor de perete pentru spalarea ochilor si plasturi - set trusa PLUM QuickSafe® Basic

2 x 500 ml Solutie curatat ochi Plum (nr. 4604)
1 x 200 ml Sol ochi pH neutru (art. Nr. 4752)
5 x 20 ml fiole de spălare pentru ochi QuickRinse (art. 5160)
1 x QuickFix reumplere plasturi (nr. 5512)



In caz de contaminare a ochilor (praf, muradrie, aschii lemn, metale) clatiti bine ochii folosind tot continutul flaconului.
Producator PLUM - Danemarca - www.plum.dk

Ai doar doi ochi - ai grija de ei!
Vederea este unul dintre simturile noastre cele mai importante. In cazul in care se produce un accident, cateva secunde pot determina daca iti pierzi sau nu vederea. Prin urmare, accesul rapid la spalarea ochilor este decisiv in toate locurile de munca unde exista un risc de leziuni oculare.

Timpul este de asemenea important și in cazul leziunilor cauzate de metale și aschii de lemn, praf și murdarie. In aceste situatii, folosind imediat solutia de spalare a ochilor se poate preveni lipirea corpurilor straine de ochi ce pot cauza grave vatamari grave ale acestora.
Prin instituirea unor reguli de spalare a ochilor la locul de munca se pot preveni leziuni oculare grave.
Pentru o siguranta optimaa in cazul existentei riscului de leziuni oculare solutiile de clatire a ochilor trebuie sa sa fie:
1. Usor accesibile
2. Aplicare rapida
3. Eficiente, fara a cauza alte leziuni
Modul de folosire a lichidului pentru spalarea ochilor este foarte usor: doua miscari simple și sticla este gata de utilizare. Ergonomica, cupa pentru ochi asigura o clatire usoara și directa conducand fluidul departe de ochi dupa clatire.

Important! • Pentru leziuni de orice fel, fluidul trebuie sa vina in contact cu ochiul intr-un mod delicat. Apasati sticla usor, nu o strangeti puternic.
• Apelati intotdeauna la medic și continuati clatirea in timpul transportului.
• Produsele noastre de spalare a ochilor sunt certificate CE in conformitate cu reglementarile pentru echipamente medicale și sunt sterile, astfel incat ochiul nu va fi infectat cu germeni in timpul clatirii.

Este prevazut cu capac ergonomic, capac antipraf și eticheta cu instructiuni detaliate de utilizare.
Este recomandat pentru utilizarea in statiile de perete sau individual.
Perioada de valabilitate: 3 ani.
Durata clatirii: cca. 5 minute.

TERMEN DE LIVRARE: 30-45 zile lucratoare


Spune-ţi opinia

Autentifică-te sau Înregistrează un cont nou pentru a putea scie o opinie

Livrarea produselor

Se efectueaza doar pe teritoriul Romaniei, prin firme de curierat rapid sau transportatori externalizati, in functie de volumul fiecarei comenzi. In acest moment colaboram cu firmele Fan Courier, DPD, Pall-Ex.

Important: Livrarile NU se efectueaza prin Posta Romana, iar Cumparatorul nu poate solicita aceasta modalitate de livrare.

Costul livrarii

Este suportat in totalitate de Cumparator. Acesta se calculeaza automat in functie de greutatea produselor comandate si adresa de livrare a Cumparatorului. Daca adresa de livrare nu se afla in zona de acoperire a firmei de curierat se va taxa cu 0,8 lei + TVA fiecare kilometru suplimentar.

Plata produselor

Cumparatorul poate sa achite contravaloarea comenzii prin urmatoarele modalitati:

a) Plata online cu cardul bancar prin aplicatia LibraPay (Visa/Mastercard/Maestro)

Icon securitate LibraPay

b) Cu numerar la livrare, catre firma de curierat

c) In avans prin Ordin de plata sau Internet Banking in unul din conturile:

1. IBAN: RO35BREL0002001572020100
Banca: LIBRA BANK (Persoane fizice sau Juridice)

2. IBAN: RO36TREZ7025069XXX015883
Banca: TREZORERIA STATULUI (Numai pentru clientii Institutii Bugetare)

 

SIRIUS DISTRIBUTION SRL
CIF: RO16746300
O.N.R.C.:: J40/14459/2004

 

Important pentru Persoane juridice!

1. Pentru anumite produse de volum sau greutate mare (pubele, containere, picheti PSI, cutii hidrant, saci cu marfa de 25kg, gel 5kg IPL) pentru clienții persoane juridice modalitatea de plata acceptata este numai ordin de plata in avans.

2. Nu se accepta retur la produse care nu fac parte din categoria dispozitive medicale si care prezinta mici deformari sau exfolieri locale de vopsea.

Pentru produsele care sunt clasificate ca dispozitive medicale returnarea se va face fara explicatii si fara conditii de ambalare.

 

Atentie! Daca ati optat pentru ridicarea produselor din magazinul nostru, va rugam sa sunati pentru a va asigura ca acestea au ajuns din depozit.

Sirius Distribution face eforturi continue pentru ca informaţiile referitoare la produse să fie corecte. Rareori acestea pot conţine totuși inadvertenţe. Imaginile aferente produselor au caracter informativ şi pot conţine accesorii neincluse în pachetele standard, unele specificaţii pot fi modificate de producător fără preaviz sau pot exista erori de redactare.

 

Acest produs poate fi postat la cerere in Sistemul Electronic de Achiziţii Publice (SEAP). Pentru adăugare în SEAP vă rugăm să ne transmiteți o solicitare pe adresa noastră: office@sirius-distribution.ro

 

Vă invităm să luați legătura cu reprezentanții noștri pentru a identifica cea mai avantajoasă soluție tehnică și financiară pentru compania dvs.
Acest serviciu este gratuit și disponibil numai pentru Persoane Juridice.

 

IMPORTANT! Costurile de livrare NU SUNT incluse in pretul afisat al produselor.

Sirius Distribution face eforturi continue pentru ca informaţiile referitoare la produse să fie corecte. Rareori acestea pot conţine totuși inadvertenţe. Imaginile aferente produselor au caracter informativ şi pot conţine accesorii neincluse în pachetele standard, unele specificaţii pot fi modificate de producător fără preaviz sau pot exista erori de redactare.

Acest produs poate fi postat la cerere in Sistemul Electronic de Achiziţii Publice (SEAP). Pentru adăugare în SEAP vă rugăm să ne transmiteți o solicitare pe adresa noastră: office@sirius-distribution.ro

Vă invităm să luați legătura cu reprezentanții noștri pentru a identifica cea mai avantajoasă soluție tehnică și financiară pentru compania dvs. Acest serviciu este gratuit și disponibil numai pentru Persoane Juridice.

IMPORTANT! Costurile de livrare NU SUNT incluse in pretul afisat al produselor.

  • Producător: Plum
  • Cod produs: REN-05600162
  • Disponibilitate: Stoc furnizor: Livrare 30 zile.
  • Greutate: 2.00 Kg
  • Fără TVA: 677,74 Lei
  • Cu TVA: 820,07 Lei
Consiliere: 021.250.91.32
Discount cantitate: WhatsApp
Plată: card, OP, cash, bilet la ordin
Retur: fără probleme 15 zile
SICAP/SEAP: disponibil

Etichete: statie spalare ochi, set Plum, statie Plum, trusa Plum, truse spalare ochi, lichid pentru spalarea ochilor, consumabile adr, spalare ochi impuritati fizice, spalare ochi praf, solutii spalare ochi, plum danemarca, apa spalare ochi, solutie NACL oculara, curatare ochi, trusa adr, lichide curatare ochi, impuritati oculare, tratament ochi, lichide indepartare impuritati ochi, picaturi de curatare ochi, curatarea ochilor, indepartare corp strain ochi, remedii pentru gunoi in ochi, prim ajutor corp strain ochi, remedii praf in ochi