Semimasca Drager X-plore 4740 Silicon Combitox Nova RA, marime S-M
Semimască Dräger X-plore 4740 din silicon - Combitox Nova RA, mărime S-M
Semimasca Dräger X-plore 4740 este un echipament profesional de protecție respiratorie, destinată utilizării în medii industriale, chimice și tehnice. Modelul este compatibil cu sistemul Combitox Nova RA și este potrivit pentru utilizatori cu mărimea S–M.
Corpul măștii este fabricat din silicon hipoalergenic, asigurând confort ridicat la purtare îndelungată și o etanșare eficientă pe față. Semimasca este prevăzută cu conector filetat standard Rd40, permițând utilizarea unei game largi de filtre Dräger compatibile.
Caracteristici tehnice
- Model: Dräger X-plore 4740
- Material corp mască: silicon hipoalergenic (TPE)
- Mărime: S–M
- Sistem de prindere: Combitox Nova RA
- Conector standard: filet Rd40
- Utilizare: protecție respiratorie profesională
Certificări și aprobări
- Standard european EN 140
- Standard AS / NZS
Semimasca Dräger X-plore 4740 este recomandată pentru aplicații precum vopsitorii, industria chimică, transport și manipulare substanțe periculoase, mentenanță industrială și alte activități cu risc de inhalare a particulelor, gazelor sau vaporilor nocivi.
Atenție! Filtrele pentru semimască NU sunt incluse și se achiziționează separat, în funcție de tipul de protecție necesar.
Disponibilitate: stoc furnizor – livrare estimativă în 20 zile.
Livrarea produselor
Se efectueaza doar pe teritoriul Romaniei, prin firme de curierat rapid sau transportatori externalizati, in functie de volumul fiecarei comenzi. In acest moment colaboram cu firmele Fan Courier, DPD, Pall-Ex.
Important: Livrarile NU se efectueaza prin Posta Romana, iar Cumparatorul nu poate solicita aceasta modalitate de livrare.
Costul livrarii
Este suportat in totalitate de Cumparator. Acesta se calculeaza automat in functie de greutatea produselor comandate si adresa de livrare a Cumparatorului. Daca adresa de livrare nu se afla in zona de acoperire a firmei de curierat se va taxa cu 0,8 lei + TVA fiecare kilometru suplimentar.
Plata produselor
Cumparatorul poate sa achite contravaloarea comenzii prin urmatoarele modalitati:
a) Plata online cu cardul bancar prin aplicatia LibraPay (Visa/Mastercard/Maestro)
b) Cu numerar la livrare, catre firma de curierat
c) In avans prin Ordin de plata sau Internet Banking in unul din conturile:
1. IBAN: RO35BREL0002001572020100
Banca: LIBRA BANK (Persoane fizice sau Juridice)
2. IBAN: RO36TREZ7025069XXX015883
Banca: TREZORERIA STATULUI (Numai pentru clientii Institutii Bugetare)
SIRIUS DISTRIBUTION SRL
CIF: RO16746300
O.N.R.C.:: J40/14459/2004
Important pentru Persoane juridice!
1. Pentru anumite produse de volum sau greutate mare (pubele, containere, picheti PSI, cutii hidrant, saci cu marfa de 25kg, gel 5kg IPL) pentru clienții persoane juridice modalitatea de plata acceptata este numai ordin de plata in avans.
2. Nu se accepta retur la produse care nu fac parte din categoria dispozitive medicale si care prezinta mici deformari sau exfolieri locale de vopsea.
Pentru produsele care sunt clasificate ca dispozitive medicale returnarea se va face fara explicatii si fara conditii de ambalare.
Atentie! Daca ati optat pentru ridicarea produselor din magazinul nostru, va rugam sa sunati pentru a va asigura ca acestea au ajuns din depozit.
Sirius Distribution face eforturi continue pentru ca informaţiile referitoare la produse să fie corecte. Rareori acestea pot conţine totuși inadvertenţe. Imaginile aferente produselor au caracter informativ şi pot conţine accesorii neincluse în pachetele standard, unele specificaţii pot fi modificate de producător fără preaviz sau pot exista erori de redactare.
Acest produs poate fi postat la cerere in Sistemul Electronic de Achiziţii Publice (SEAP). Pentru adăugare în SEAP vă rugăm să ne transmiteți o solicitare pe adresa noastră: office@sirius-distribution.ro
Vă invităm să luați legătura cu reprezentanții noștri pentru a identifica cea mai avantajoasă soluție tehnică și financiară pentru compania dvs.
Acest serviciu este gratuit și disponibil numai pentru Persoane Juridice.
IMPORTANT! Costurile de livrare NU SUNT incluse in pretul afisat al produselor.
Sirius Distribution face eforturi continue pentru ca informaţiile referitoare la produse să fie corecte. Rareori acestea pot conţine totuși inadvertenţe. Imaginile aferente produselor au caracter informativ şi pot conţine accesorii neincluse în pachetele standard, unele specificaţii pot fi modificate de producător fără preaviz sau pot exista erori de redactare.
Acest produs poate fi postat la cerere in Sistemul Electronic de Achiziţii Publice (SEAP). Pentru adăugare în SEAP vă rugăm să ne transmiteți o solicitare pe adresa noastră: office@sirius-distribution.ro
IMPORTANT! Costurile de livrare NU SUNT incluse in pretul afisat al produselor.
