UPS centrala termica 2100VA/1400W runtime extins utiliizeaza 2 acumulatori (neinclusi)
UPS centrala termica cu unda sinoidala pura 2100VA / 1400W Runtime Extins, utilizeaza 2 acumulatori (neinclusi) TED000347
Utilizeaza 2 acumulatori externi 12V, maxim 300A
Capacitate incarcare acumulator maxim 10A
Incarcare inteligenta cu ajutorul microprocesorului incorporat
Stabilizator incorporat
Transformator de inalta calitate cu infasurare de cupru
Proiectat sa functioneze continuu
Tensiune de iesire sinusoidala pura
Se utilizeaza la pompe de apa, centrale termice, aparatura electronica
Protectie la supraincarcarea cu consumatori
Protectie la supraincalzire
Clasa de protectie IP20
Compatibil cu generatorul pe benzina/diesel
Dimensiuni: 183mm x 300mm x 218 mm
Greutate 10 Kg.
Specificatii:
Tensiune de intrare de la 135V la 275V curent alternativ
Frecventa de intrare de la 45Hz la 65Hz
Afisaj digital LCD cu 8 statusuri
5 trepte de indicare incarcare acumulator
5 trepte de indicare putere utilizata
Alarma acustica (suspendabila)
Tensiune furnizata (la pana de curent) 230V
Frecventa furnizata (la pana de curent) 50Hz
Corespunde normelor CE (EMC+LVD) IEC62040
Zgomot la puterea maxima 56dB (1 metru distanta)
Temperatura de utilizare de la -10° C pana la +40° C
Umiditate 10-90% fara condens